Uitstap naar Schoonselhof
Vrijdag 17 oktober om 13 u. – zorg voor picknick
Samenkomst perron 3 – station Aarschot om 9.40 u.
De parkbegraafplaats Schoonselhof, het ‘Père Lachaise’ van Antwerpen genoemd, is een verborgen parel aan de rand van de stad Antwerpen. Tijdens een gevarieerde rondleiding zetten we markante, moedige en sterke vrouwen op een voetstuk.
Deze ‘Dappere Dames’ leverden ‘bij leven’ een belangrijke bijdrage voor de samenleving: als lid van het verzet in oorlogstijd, als diplomate of filantrope. Straffe dames op cultureel, politiek of economisch vlak: Alice Nahon, La Esterella, cartooniste Nicole Van Goethem, politica Rika De Backer of onderneemster Léonie Osterrieth – Mols.
Ook de geschiedenis van de begraafplaats, het Kasteel Schoonselhof en de Neerhoeve, grafsymboliek en grafkunst komen aan bod. Schoonselhof is een laatste rustplaats; maar ook een prachtig stukje troostende natuur in het midden van een stedelijke omgeving. Kortom: een boeiende, verrassende en sportieve wandeling op een unieke locatie.
Praktisch: samenkomst om 9.40 uur op perron 3 van station Aarschot (vertrek om 9.50 u.). In Antwerpen met de tram naar het Schoonselhof. Zorg zelf voor een trein- en busticket, maar laat weten als je hulp nodig hebt. Breng picknick mee voor ‘s middags. We drinken iets in de buurt van het Schoonselhof. Gidsbeurt van 13 – 15 uur. Daarna weer naar huis.
Prijs: € 15. Met Ferm-kaart: € 10 voor de gidsbeurt.
We wandelen zowel op wandelwegen als op gras tussen de grafmonumenten. Voorzie stevig schoeisel en een flesje water.
Inschrijven tot 12 oktober. Maximaal 20 deelnemers.